Evde para kazanma fikirleri

tarafından
125
Evde para kazanma fikirleri

Evde para kazanma fikirleri ile ister öğrenci olun ister ev hanımı isterseniz de çalışan bir birey olun çok kolay yapabileceğiniz işler mevcut. Mesleki bilgiye sahip değilseniz dahi çok kısa araştırmalar yaparak o meslek üzerine çok şey öğrene bilir ve icra etmeye başlaya bilirsiniz. Bir meslekteki gerekli alet edevatı nasıl kullanıldığını bilmek bizlerin o meslekte üretim yapmasını sağlayabilir.Elbette konu hakkında daha fazla bilgi edinip profesyonelce çalışmalıyız.

1- Evde sirke üretimi.

Evde sirke üretimi.

Evde boş vaktimizin çok olduğu zamanlarda sirke üretimi yapabiliriz. Hemen hemen her meyveden sirke yapılabilmektedir. Bu gibi işler fermantasyon süreci gerektirir. Hepimizin evinde sirke vardır. Biz sirkeleri turşu kurmak , salatayı lezzetlendirmek veya temizlik malzemeleri olarak kullanmaktayız. Sirke içerisinde sağlığımıza iyi gelen bağışıklık sistemimizi güçlendiren bir takım organizmalar bulunmaktadır. Sirkenin iştah açıcı özelliği mikrop öldürücü özelliği gibi daha birçok özelliği bulunduğu için doğal sirkeler seyreltmeden içilebilir. Doğal olmayan sirkeler çok keskin olduğu için seyreltme ihtiyacı olur ve her istediğimiz ürünün sirkesini bulamamaktayız. Evlerinizde elma,alıç,nar,enginar gibi sirkeler üreterek para kazanabilirsiniz.

2- Tamirat yapıp tekrar satmak.

Tamirat yapıp tekrar satmak.

Her insanın beceriklileri vardır ve becerilerinizi doğru kullandığınızda başarılı olursunuz. İnternet üzerinden sorunlu yada hasarlı ürünleri becerilerimiz doğrultusunda tespit edip alabilir ardından onarıp kar edebiliriz. Ahşap sandalye alabilir kırık olan bölümünü onarabiliriz. Bilgisayardan anlayan bireyler problemli bilgisayar alabilir onu tamir edebilir gerekli yükseltmelerini yapar ve satabilirler. Koltuk alıp dış döşemesini değiştirerek tekrar satabilirsiniz. Mdf,obs gibi ahşapları tabla olarak alırsanız daha uygun olacaktır ve kafanızda tasarlamış olduğunuz ürünleri daha uygun bir fiyata çıkartabilirsiniz. İnternet’te gezerken becerileriniz doğrultusunda ben bu ürünü alıp tamir edip kar edebilirim diyorsanız hiç durmayın hemen alın ve tamir etmeye başlayın.

3- Damat çikolatası üretimi.

Damat çikolatası üretimi
Damat çikolatası üretimi.

Her kızın hayali olan evlilik damatlar için zor olabiliyor. Şöyle ki evliliğin ilk aşaması olan kız isteme aşamasında dahi çiçek ve çikolata götürülmelidir. Yalnız bu götürülen ürünlerin basit olmaması gerekmektedir yani pahalı ürünler götürülmelidir. Bu ürünlerin üretimi çok basittir. Çok ucuz fiyatlara her zücaciye de satılan kalıplar tercih edebilirsiniz. Kalıplara dökmek istediğiniz çikolata türü kuvertür çikolatadır. Bu çikolatanın özelliği içerisinde çok fazla doymuş yağ olduğu için donma özelliğine sahiptir. Bu çikolataları kalıplara döküp göze hitap edecek şekilde paketleyerek damat çikolatası adı altında çok para kazanabilirsiniz.Peki ürünleri ürettiniz ve damat adaylarına nasıl ulaşacaksınız. Çiçekçilerin çok olduğu bölgelere çikolatacı açabilirsiniz. Dükkan açma imkanınız yok ise İnternet üzerinden satış yapabilir veya çiçekçiler ile anlaşma yaparak onlara satış yapabilirsiniz.

4-Bilgi satmak.

Bilgi satmak.

Belli bir erişkinliğe gelmiş bireylersiniz bir meslek sahibisinizdir. Bu mesleği icra ettiğiniz iş yeri haricinde de değerlendirebilirsiniz. Mesleğinizde çırak eğitiliyormuş gibi en kaba anlatımdan en ince anlatıma kadar detaylı bir şekilde anlattığınız dersler çekerek. İnternet üzerindeki eğitim satış platformlarına yükleyerek belirli ücretler karşılığında bilginizi satabilirsiniz.

5- Makale yazarak para kazanmak.

Makale yazarak para kazanmak.

Bir konuyu en doğru ve açıklayıcı biçimde yazılar yazarak para kazanabilirsiniz. Bu süreç için öncelikle makale yazdırma hizmeti veren sitelere üye olmalısınız. Size verilen konu hakkında araştırmalar yaparak makale yaza bilirsiniz. Bu makalelerin yazımında bazı kurallar bulunmaktadır. Konuyu aldığınız kişi tarafından nasıl bir yazı istendiğini en ince ayrıntısına kadar öğrenirseniz revize yapmak zorunda kalmazsınız.

6-Bardak baskı yaparak para kazanmak.

Bardak baskı yaparak para kazanmak.

Kupa bardakları renkli ve dikkat çekici özellikleri ile hepimizi cezbetmekte. Büyük kupa bardakları genellikle ofis ortamı içerisinde çalışan bireyler tercih etmektedir. Bu nedenle ofis ortamında çalışan bireylerin hoşuna gidecek baskıları uygularsanız sizi tercih etmeleri daha muhtemel olacaktır. Bu işi yapmak için simülasyon bardak baskı makinesi,transfer kağıdı ve kupa gerekiyor. Tasarımları sizlerde çizebilirsiniz kişiye özel tasarımlarda basabilirsiniz. Bu işlem çok basittir. Herhangi bir mesleki nitelik gerektirmeden evinizde kendi baskılı bardağınızı üretebilirsiniz. Bu ürünleri zücaciyede ,İnternet satış sitelerinde veya İnstagram da satabilirsiniz. Üretim maliyeti düşük olduğu için kar oranı büyük olacaktır.

7-Deri bakım kremi üreterek para kazanmak.

Deri bakım kremi üreterek para kazanmak.

Hakiki deriler ıslandığında veya nemlendiğinde çok kötü kokular yaymaktadır. Hakiki derilerde gün geçtikçe kuruma olduğu için bir takım kremler ile deri bakımı yapılmalıdır. Bu bakım kremleri hem kuruluğu gidermek hemde kötü kokuyu gidermek için çok önemlidir. Deri bakım kremi üretmek çok kolaydır. Çok ucuza satılan bir bal mumu,lavanta yağı,çörek otu yağı gibi yağlar karıştırılarak benmari usulu ısıtılmalı ve homojen bir yapı alana kadar karıştırılmalı ardından soğumaya bırakıp sonrasında güzelce paketleyebilir siniz. Bu ürün üretimi çok ucuz ve kazancı çok yüksektir. Deri ürünleri satılan yerlere veya direk hedef kitlenize satabilirsiniz.

8-Grafik tasarım yaparak para kazanmak.

Grafik tasarım yaparak para kazanmak.

Bilgisayar üzerinden tasarım programlarını kullanmayı biliyorsanız evde para kazanma fikirleri içerisinde bu becerinizi kullanarak çok para kazanmanız mümkün. Bir kişi adına çalışabilirsiniz. İş sağlayan sitelerden iş alarak broşür, katalog gibi tasarımlar yapıp para kazanabilirsiniz. Logo gibi kişiye özel tasarımlar yapabilirsiniz. Tasarım yaptığınız ürünlerin satışını tek seferlik değil ürün olarak da satmanız mümkün. İcon tasarımları gibi tasarımlar çizerseniz icon satış sitelerinde satabilir yüklü kazançlar elde edersiniz.

9- Petek temizleme işi yaparak para kazanmak.

Petek temizleme işi yaparak para kazanmak.

Petek temizleme işi genel olarak kış aylarında yapılsa da 4 mevsimde yapılması uygundur. İşten çıktıktan sonra ek iş olarak yapılabilecek güzel işlerden biridir. Bir petek temizleme makinesi ve petek temizlik ürünü almanız gerekmektedir. Bu ürünlerin fiyatları kazanca oranla çok ucuzudur. Müşterilere sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz.

10-Youtube videosu çekmek

Youtube videosu çekmek.

Kendinizi doğru tanıtacak ve sürekli video yükleyebileceğiniz kategoride youtube kanalı açarsanız kazancınız ona göre artacaktır. Youtube kanalı açmak ve video yüklemek nitelik gerektirmez. Telefon veya kamera ile video çekilip gerekli düzenlemeler yapılır etiketler girilir ve paylaşılır. Video kaliteniz video içeriğiniz ne kadar kaliteli olursa izlenme sayınız o kadar artar. Kazancınızda izlenme ile doğru orantılı şekilde hareket gösterecektir.

11-Dikiş nakış işleri ile para kazanmak.

Dikiş nakış işleri ile para kazanmak.

Evde para kazanma fikirlerinden bir diğeri ise dikiş yapmaktır.Dikiş yaparak para kazanmanız bir çok yolu bulunmakta. Evlilik çağındaki kızların çeyizlerindeki eksikleri dikebilirsiniz. İnce tığ oylar ile örülen işlerde daha fazla para kazanırsınız. Yün iplikler ile kazak örebilir satabilirsiniz. Kışlık şapka örüp pazarcılara direk satabilirsiniz. Günümüzde popüler olan örgü oyuncaklar örülebilir. Bu gibi işleri yaparak çok fazla kazanç elde edebilirsiniz.

12-İnstagram sayfası para kazanmak.

İnstagram sayfası para kazanmak

İnstağram sayfası açıp içerik paylaşarak para kazanmanız mümkün. Bir yemek sayfası açarsanız eğer , takip edenler kadın olduğu için kitleniz kadın olarak kabul edilir. Kitleniz kadın olduğunda kadın ürünleri reklamı vermek isteyen kişiler sizlere ulaşabilir ve reklam yayınlamak istediğini belirtir. Ücret konuşulur ve anlaşılır post paylaşımı yapılır. Bu evreye gelmek zaman alacaktır. Ama bu evreye gelindiğinde harcamış olduğunuz çabanın meyvelerini toplayacaksınız.

13-Anahtarlık üretmek.

Anahtarlık üretmek.

Ahşap veya epoksi kullanarak anahtarlık üretebilirsiniz. Kişiye özel veya çağa uygun dikkat çekici anahtarlıklar üreterek para kazanabilirsiniz. Ahşap lazer yakma makinesi ucuz fiyatlı olanlardan alarak isimli desenli veya resimli anahtarlıklar üretebilirsiniz. Epoksi ile rekli içerisinde fotoğraf bulunan ve hayal gücünüze uygun anahtarlıklar üretebilirsiniz. Anahtarlıkları reklamcılık yapan yerlere sata bilir veya onlardan öze sipariş alarak direk onlara üretebilirsiniz. Müşterilerle direk irtibata geçip onların isteği doğrultusunda üretim yaparak para kazanabilirsiniz.

14-Dekorasyon ürünü üretmek.

Dekorasyon ürünü üretmek.

Dekorasyon ürünleri üreterek çok fazla para kazanabilirsiniz. Strafor köpükleri tuğla deseninde kesip boyayarak satabilirsiniz. Ahşap ve metal ürünlerden lambader yapabilirsiniz. Sanayiye giderek ikinci el kırık çıkık parçaları çok ucuza alabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak ürettiğiniz dekorasyon ürünlerini kar edecek şekilde satabilirsiniz.

15-Ahşap oymacılık yaparak para kazanmak.

Ahşap oymacılık yaparak para kazanmak.

Ahşap oymacılıktan para kazanmanız mümkün.Tahta kaşık üretebilirsiniz. Tahta kaşık işlevini yerine getirecek boyut ve ebatta olmalıdır. Kaşığın tamamını el ile oymalısınız. Oyma yapacağınız ağaç türü iyi seçilmeli ve fırınlanmış olanı seçmelisiniz.Fırınlanmış olmaması durumunda zaman geçtikçe çatlamalar olacaktır.Kaşık üzerinde ne kadar ince işçilik ile süslemeler yaparsanız kaşığın fiyatı da o kadar artacaktır.Ahşap bardak oyabilirsiniz. Kampçılık yapanlar tarafından kuksa olarak adlandırılmaktadır. Amacına uygun şekile getirildiğinde zımpara ve yağlama işlemi uygulamalısınız. Bu işlemler sonrasında bardak kullanıma hazırdır.

16- Kil heykel üretimi.

Kil heykel üretimi.

Amatörce kil heykel kalıbı ile heykel üretip para kazanabilirsiniz. İnternet üzerinde heykel kalıpları satılmaktadır. Bu kalıplara seramik kili veya çamur kili basarak heykel üretimi yapabilirsiniz. Bu işlem çok basittir. Bilinmesi gereken bazı püf noktaları vardır bu püf noktalardan bir tanesi heykel kuruduğunda kalıptan kolayca ayrılması için arap sabunu sürülmelidir bu şekilde sorunsuz kalıp heykeli üretmiş olursunuz. Büyük bahçe ürünleri üretiyorsanız petrol ofisleri veya bahçe malzemeleri satılan yerler ile görüşüp satış yapabilirsiniz.

17-Resim çizerek para kazanmak.

Resim çizerek para kazanmak.

Evde para kazanma fikirleri içerisinde sanat yaparak para kazanmakta var. Bir tuval üzerine renk uyumluluğu ile çizilen resimlere her zaman müşteri bulabilirsiniz. Çizilen resimlerin fiyatlarını ise bırakın müşterileriniz belirlesin. Çizilen resimlere değer kazanmasını sağlayan bakıldığında anlaşılan fikirlerdir. Çizdiğiniz resim ile ilgili bir hikayeniz var ise bu resim maliyetinden daha fazla para eder. Sizlerde kar edebilirsiniz.

18-Çiçek üreterek para kazanmak.

Çiçek üreterek para kazanmak.

Evde para kazanma fikirleri içerisinde bulunan çiçek üretmek neredeyse hiç vakit harcamadan çok para kazanmanın yollarından birisidir. Evinizin sıcaklık ve nem oranına göre öncelikle çiçek seçimi yapmalısınız. Çiçek fidelerinin dikilecekleri saksıların ayarlanmalıdır. Güneş görecek yerlere çiçekler yerleştirilmelidir. Gün çerisinde çiçek türüne göre sulama işlemi uygulayarak çiçeklerden para kazanabilirsiniz.Tercih edeceğiniz çiçekler kendiniz çiçek büyüdüğünde kopartılarak çoğaltılabilir siniz. Çiçeklerden olursa sermaye kaybı olamadan hep kar elde edersiniz.