Odaklanma sorunu nasıl düzeltilir?

tarafından
131
Odaklanma sorunu nasıl düzeltilir?

Odaklanma sorunu nedir?

Odaklanma sorunu genel olarak dikkat eksikliği olarak bilinmesine rağmen ikisininde çözümü farklıdır. Odaklanma sorunu tek tip bir duruma içerisinde yaşayamama durumudur. Odaklanma sorunu yaşanan olay, durum veya düşünce türlerine göre değişmektedir.

Odaklanma sorunu nasıl düzeltilir?

Odaklanma sorunu durum,düşünce veya eylem içerisinde iken dışarıdan olan uyarıcılara dur diye bilmek ve yapmak istediğinizi yapmalısınız. Odaklanma sorununun esas sorunu kendinize dur diye ikaz edememeniz. Diğer insanlardan tek bir farkınız var bu fark fren sistemidir. Gelecek kaygısı ileriyi net görememe problemleri ile karşı karşıyasınızdır. Odaklanma sorunu için doktorlar ile görüşülmeli ve tedaviye başlanmalıdır.

Bende odaklanma sorunu varmı?

Bende odaklanma sorunumu yoksa dikkat eksikliğimi vaar diye düşünüyorsanız ayırt etmek çok kolaydır. Genel olarak sevdiğiniz işleri saatlerce yapabiliyor ve sağ sola takılmıyor sanız sizde dikkat eksikliği vardır. Dikkat eksikliği olan kişiler sevdikleri işleri yaparlar ve dış uyarıcılardan etkilenmezler. Odaklanma problemi olan kişiler ise net olamazlar hep kararsız kalırlar ve dış etmenler her zaman baskın olur. Dikkat eksikliği psikolog yardımı ile çözülürken odaklanma problemi doktorlar tarafından ilaç ile tedavi edilmelidir.