Yağlı saçların çözümü.

tarafından
95
Yağlı saçların çözümü.

Yağlı saçların çözümünü öğrenmek için öncelikle hangi nedenlerden ötürü saçlarınızın yağlandığını tespit etmelisiniz.Saçlar belli başlı nedenlerden ötürü yağlanır ve yağ sorununu tamamı ile çözmek mümkün değildir. Kısmı çözüm olarak çözebilirsiniz.

Saçlar neden yağlanır?

1-Saçları fazla yıkamak saçınızın yağlanmasına neden olur.

Saç yağlanmasının başlıca sebebi saçınızı olması gerektiğinden fazla yıkamaktır. Şöyle ki saçınızı sürekli yıkadığınızda saçınız kurur ve saçlarınızdaki ne oranı ve esnekliği azalır. Vücut böyle bir durumda nem oranını ve saçın gerekli esnekliğe kavuşması için çalışmalara başlar ve biz saçın yağlandığını düşünürüz.

2-Genetik unsurlar saçınızın yapısını belirler ve yağlanmasına neden olabilir.

Genetik unsurlar nedeni ile saç yapınız normal insanın saç yapısının görevini yaptığı gibi çalışmaz. Bu sebepten ötürü saçlarda yağlanma görebilirsiniz. Bu gibi sorunlarda tıbbi destek alabilirsiniz.

3-Yanlış şampuan seçimi.

Şampuan seçerken doğru şampuanı seçmelisiniz aksi takdirde saçlarınızın yağlanmasının önüne geçemezsiniz. Şampuan seçiminizi Saç yapınızın ince, kırılgan, erkek veya kadın olmak üzere seçenekleri değerlendirerek kendinize en uygun olanı ve günlük kullanım için olanı tercih etmelisiniz.

4-Sağlıksız yaşam sürdürmek saçlarınızda yağlanmayı tetikleyebilir.

  • Uyku düzenindeki bozukluk.
  • Yağlı yiyecekleri tercih etmek.
  • Dengesiz ve düzensiz beslenmek.
  • Saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamak.

Gibi sağlık sorunu yaşata bilecek durumlarda saçlarınız yağlanır.

Yağlı saçların çözümü?

Yağlı saçların çözümü.

Saç yağlanmasının önüne geçmek için öncelikle saçlarınızı çok fazla yıkama malısınız. Bu seçeneği denediğinizde öncelerinde saçlarınız halen yağlanıyor muş gibi gelecek ama vücut sisteminiz normale dönmeye yavaş yavaş başlayacak ve yağlanma süreci zamana yayılacaktır. Bu işlemi uygularken saçlarınızı yıkamak için sizin saç yapınıza uygun saçlarınıza zarar vermeyecek saç şampuanları tercih edilmelidir. Saçınızı yıkarken su sıcaklığı fazla sıcak olmaması kaydı ile soğuk suyla dahi yıkaya bilirsiniz. Soğuk su saçlarınızı canlandırır saç renginizi daha ön plana çıkartacaktır. Son olarak vücudunuzun ihtiyacından fazla gıda ve yağlı gıda tüketmemelisiniz. Sıvı tüketimine dikkat edip bol bol tüketmelisiniz. Gerekirse saçlarınızı bazı bitki karışımları ile yıkayabilirsiniz. Sirkeli su ile saç yıkamak saçlarınızın bakımında önemli rol oynamaktadır. Saçlarınızı dinçleştirir,güçlendirir ve canlandırır.